Fülszöveg
Marianne Power újságíró éveken át gyűjtögette a tökéletes életet ígérő önsegítő kalauzokat, hogy azután szamárfülesre olvasva porosodjanak a könyvespolcán. A nehezebb pillanatokban elővette őket, de sokra nem jutott velük. Egy nap aztán ráébredt, hogy az élet, amit remélt magának, köszönőviszonyban sincs azzal, amit él – ezért úgy döntött, itt az ideje változtatni.
Marianne tudni akarta, vajon a „tökéletes élet” – adósság, szorongás, másnapos Netflix-maratonok helyett egészséges és vidám hétköznapok és találkozás a kasmírpulóveres álompasival – valóban megvalósítható-e a legnépszerűbb és legelismertebb self-help könyvek segítségével. Megfogadta, hogy egy éven át minden hónapban szentírásként követ egy-egy kötetet, remélve, hogy végül sikerül azzá az emberré válnia, aki mindig is lenni szeretett volna.
Ám ahogy teltek a hónapok és Marianne élete a feje tetejére állt, új kérdés fogalmazódott meg benne: a self-help ugyan képes megváltoztatni az ember életét, de vajon jó irányban?
Segítség!? című művében Marianne Power sok humorral, nagy elszántsággal, lefegyverző őszinteséggel és visszafogott bölcsességgel ír a modern nőkkel szembeni elvárásokról, miszerint az élet minden területén helyt kell állniuk, és arról, hogy mivel is jár az, ha az ember megpróbálja megtalálni legjobb önmagát.