könyvajánló
Hogyan hatnak a kütyük gyermekeinkre? – Vida Ágnes új könyve megmutatja az utat
SZIGETLAKÓ a Szívünk rajta júniusi gyerekkönyve
Farkasházi Réka ajánlásával érkezett a Librin a Szívünk rajta program júniusra választott könyve. Legnagyobb boldogságunkra a választás a Szigetlakóra esett, melyről azt írja:
"Felvillanyozó, nagyon bátor gyerekkönyv. Fontos és kényes témát jár körül nagyon finoman, ugyanakkor rendkívül érzékletesen. Ez az a könyv, aminek minden család könyvespolcán, minden iskola könyvtárában ott kell, hogy legyen. A szerző és az illusztrátor remek alkotópárosának köszönhetően igazán igényes gyerekkönyv született."
"A forgatókönyvíró iskolaévei" - avagy a forgatókönyvírás demisztifikálása
A napokban fontolgattam, hogy írok egy cikket a forgatókönyvíró születéséről, tekintve, hogy mostanság egy forgatókönyv fejlesztésén dolgozunk, és számos beszélgetést folytattam a témában különböző gyakorló, neves forgatókönyvíróval. Még nem értem rá megírni, viszont ma a neten keresgélve belefutottam egy cikkbe, melyet Szabó R. Ádám írt nem éppen tegnap a filmtett.ro-n, de elemzése korántsem múlta idejét. Sőt. Épp azt terveztem, hogy áttekintem, mivel tudja kezdeni az, aki arra adná a fejét, hogy elmerüljön e szakma szépségeiben. Ezúton is köszönöm, Szabó R. Ádám, hogy felhívod a figyelmet:
"Amikor ennyire ipari módra szűkítünk le egy alkotási folyamatot elsőre űgy tűnhet, hogy az behatároló, viszont Field is rendszeresen ezt hangoztatja: le lehet győzni a korlátokat. Lehet lázadni ellenük, netán fityiszt mutatni nekik, vagy fel lehet vállalni ezt a stílust, és sikerre lehet vinni... A borító (A sikeres forgatókönyvírás gyakorlati lépései – mondja a Kézikönyv alcíme) pedig nem hazudik: amit ő leír, az mind gyakorlat. Nem elméletezik, filozófál a film és a forgatókönyv működésén, néhány szóra leszűkíti azt, hogy mitől lesz jó, olvasmányos és működőképes egy szkript (konfliktus, drámai szükséglet, szerkesztés). Egy egyszerű, csaknem paraszti felfogással túllép ezen a problémán, innentől pedig tud foglalkozni a gyakorlati részekkel."
Önbizalmat a gyereknek!
"Önbizalommal teli, boldog gyermek, aki harmóniában él a környezetével." - azt hiszem, nincs szülő, nagyszülő vagy pedagógus, aki nem ilyen gyerekeket szeretne látni maga körül, és ne azt kívánná, hogy csemetéi ebben nőjenek fel. A megvalósításnak számos eszköze van, tárházuk végtelen, éppen ez motiválta Jakab Judit pozitív pszichológust is abban, hogy kezébe vegye a "Neveljünk boldog gyermeket" című könyvünket, és megossza velünk, hogy neki mit jelentett e számunkra fontos könyv.
Bárdos András blogot indított... és a mi szerzőnkkel állítja be a mércét
Titeket dícsért már meg a konkurenciátok? Mert velünk ma ez történt... nem sűrűn találkoztam ilyesmivel Magyarországon...

"Vacak könyvekről nem írok, mert vacak könyvekről minek írni. Egyáltalán: vacak könyveket minek olvasni?
A film, az más ügy, egy jó színész egy krimiben, két poén egy vígjátékban – én már elvagyok, igaz, az csak két óra.
De minek szánnék napokat, heteket egy regényre, két jó mondatért? Hiszen annyi jó könyv van és olyan rövid az élet."
És hogy mi a jó könyv?
Obama és én...
Barack Obama. Mindig jól esik rá gondolni vagy akár gondolatban kiejteni a nevét. Felidézi ugyanis az életem egy olyan momentumát, amikor a szívemet követtem, és ennek alapján döntöttem. Soha nem gondoltam, hogy ilyen messzire vezet majd ez a döntés…
Szinte vicces belegondolni, de ő, az Elnök, fordulópontot hozott nem csak a világ - de kicsiben az én - és ezáltal Cor Leonis életében… (gondolom, hasonlóan jól szórakozna, ha tudná... :))))

7 ok, amiért a hangoskönyv verhetetlen
Ismerős az a vágy, hogy bárcsak mindazt az időt, amit utazással, sportolással, főzéssel, takarítással, napozással, vagy éppen alvással töltenesz, olvasásra fordíthatnád?Hiszen bármennyire is igyekszel, a könyvhalom az asztalon egyre csak nő... És ha éppen olvasol, a többi teendő miatt van lelkiismeretfurdalásod. Mert ugye a többi feladatot sem végzi el senki helyetted, a nap pedig még mindig csak 24 órából áll. Mondják, hogy az embernek arra van ideje, amire akarja, de szerintem ez cinizmus...
Mindenki írhat forgatókönyvet...
„Az életem, akár egy forgatókönyv!” – sóhajtotta Margitka miközben partvisával kigáncsolt néhány porcicát a lépcsőház fordulójában. Sokunk száját hagyja el hasonló kijelentés, mindannyiunknak akad legalább egy olyan története, amiről azt gondoljuk nagyvászonra érdemes. Mozibarlangokban töltve a hétköznapokat, filmek tucatjait látva, még inkább kacérkodunk egy saját sztori megírásával. Mondván, ha Stallone 72 óra alatt összehozta a Rocky-t, talán nekünk is sikerülhet.
A hetediksor.hu írása Syd Field: Forgatókönyv - a forgatókönyvírás alapjai című könyvünkről.